Star Fm haber Beypazarı

Özalp’ten Yavaş’a Bombardıman…

Ak partinin aylık olağan istişare toplantısına katılan Beypazarı belediye başkanı Cengiz Özalp sessizliğini bozdu.

Yaptığı konuşmada Mansur Yavaş’ı şiddetli şekilde eleştiren Özalp isim vermeden geçmiş dönem olarak nitelendirdiği Mansur Yavaş dönemi yapılanlarla ilgili olarak ağır eleştirilerde bulundu.Önümüzdeki günlerde hazırlattığı bültenlerle tüm gerçekleri göz önüne sereceğini ifade eden Cengiz Özal şunları söyledi.

Sen Sattın, Ben Yaptım

Mansur Yavaş döneminde 30’a yakın dükkan ve pek çok arsanın satıldığını söyleyen Özalp, bu satışlardan elde edilen 12 trilyona yakın bir para söz konusu, sorana evleri restore ettirdik diyorsunuz.Evleri Ciner grup diğer çarşı restorasyonlarını Beşir Atalay’ın sağladığı fonlardan yaptınız.Öyle ise bu kadar kaynağa rağmen belediye neden borç içinde yüzüyordu.Satılan arsaların kimlere satıldığı herkesce malumdur, buradan dile getirmiyorum ama halkımız gerçekleri biliyor dedi.

Kapalı Pazar Yeri Beypazrı İçin Bir Kazançtır.

Her yerde kendisinin kapalı pazar yerini büyükşehire değil de Beypazarı belediye bütçesinden yapmakla suçlandığını ifade eden Cengiz Özalp yapılan pazar yerinde 16 adet dükkan olduğunu ve bunların sadece 5 tanesinin satılması durumunda pazar yerinin masrafını karşılayacağını kalanlarında belediye için önemli bir gelir kaynağı olacağını söyledi.

Müteahit Baskılarına Rağmen Tokiyi Yaptık.

Belediye başkanı Cengiz Özalp toki konutları yapımında yandaş olarak nitelendirdiği müteahhitlerin kendisine yoğun bir şekilde baskı yaptıklarını ancak bu baskılara rağmen 220 ihtiyaç sahibini konut sahibi yapmak için bu baskılara boyun eğmediğini dile getirdi.

Geçmiş Dönemde Davaların %80’i Kaybedilmiş

Mansur Yavaş döneminde vatandaşın belediyeye açtığı davaların yüzde sekseninin kaybedildiğini belirten Özalp buda şunu gösteriyorki yapılan uygulamalar yanlışmış.Belediye büyük miktarlarda tazminatlar ödemek zorunda bırakılmış.Avukat Alaaddin beyin adı dava kaybedene çıkmış.Aynı avukat yaş haddinden emekli olana kadar 2,5 yıl benim dönemimde de görev yaptı ama hiç dava kaybetmedi demek ki sorun avukatta değilmiş.Hakka hukuka uygun işler yaparsanız dava kaybetmezssiniz.

Alt Yapıyı Değiştirmeseydik Şimdi Kimsenin Evinde Su Olmayacaktı.

Kendi döneminde yapılan altyapı çalışmalarını anlatan Cengiz Özalp Beypazarının alt yapısı tamamen çökmüş ve çökmek üzere idi.Yaptığımız çalışmalar olmasa bugün Beypazarında hiç kimsenin evinde su olmayacak.Kanalizasyon sistemi çalışmayacaktı dedi.

Hazır Terminali Sat, Sonra Kirala

Şehir terminalinin şu an ki yerini beğenmediğini dile getiren Özalp ancak mecbur kaldık.Terminal olarak yapılan bina satılmış.Satılan bina geriye kiralanmış.Gazi gündüzalp işmerkezi atıl durumda bırakılmış.Terminalin yerini beğenmiyorum ancak zorunlu olarak orayı yaptık.İşmerkezinde bulunan belediye iş yerlerinden belediyeye kaynak yarattık.

Erbakanın Fabrikasından 200 bin lira maliyetle 7 dükkan yapılıyor.

Yıkıldı yıkılacak denilen Erbakanın fabrikası olarak bilinen Oğuzkentteki binayı uzmanlara incelettirdim çok sağlam olduğunu söylediler.Hemen ihale yaptık 200 bin lira maliyetle belediyemizin yedi tane dükkanı olacak.

Başkan Odasında Leğenler Vardı.

Cengiz Özalp seçildiğimde belediye başkan odasına yağmur yağınca leğen konuluyordu.Makam odasının çatısı akıyordu dedi.

 

Sosyal Medyada paylaş

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp