Star Fm haber Beypazarı

HAVUÇ LOKUMU” BEYPAZARI TİCARET ODASI’NIN TESCİLLİ İKİNCİ ÜRÜNÜ

Ankara’nın tarihi, turistik ve yöresel değerleri ile ünlü ilçesi Beypazarı’nda üretilen “Havuç Lokumu” coğrafi işaret başvurusunda bulunan Beypazarı Ticaret Odası ‘Coğrafi İşaret Tescil Belgesi’ni aldı.

Geçtiğimiz haftalarda Türk Patent ve Marka Kurumunda düzenlenen törene, Patent Başkan Vekili Cemil Başpınar, Beypazarı Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Mustafa Özdemir, Yönetim Kurulu Üyesi Melih İnan ve Genel Sekreter Mehmet Yurdakul katıldı.  Başpınar, Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Mustafa Özdemir’e tescil belgesini teslim etti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Beypazarı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Göçmen, yerel kültürün önemli bir unsuru olan yöresel lezzetlere sahip çıkmaya çalıştıklarını belirtti.

Göçmen; “Turizmde Marka Şehir ‘ haline gelen Beypazarı’nda geleneksel lezzetlerimizden, Beypazarı Kurusu coğrafi işaret tescilinden sonra, şimdide Havuç Lokumunun Coğrafi İşaret Tescilini alarak, yöresel lezzetlerimizi geleceğe, özünü kaybetmeden taşımanın gayreti içerisindeyiz. Beypazarı Havuç Lokumunun belirlenmiş standartlarda üretilmesinde, denetlenmesinde ve geleneksel lezzetinin korumasında bu belgenin katkı sağlayacağı bir gerçektir. Beypazarı Ticaret Odası olarak, coğrafi işaret tescilini aldığımız tüm yöresel lezzetlerimizin üretiminden, denetimine kadar tüm aşamlarında diğer kurumlarla işbirliği içinde çalışıp, Türkiye’yi aşarak yurt dışı pazarda da yer almaları için gerekli gayreti göstereceğiz.” dedi.

Sosyal Medyada paylaş

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp