Star Fm haber Beypazarı

BEYPAZARI BELEDİYE BAŞKANI TUNCER KAPLAN’IN ANNELER GÜNÜ MESAJI…

 
 

Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan Anneler Günü dolayısı ile bir mesaj yayınladı.

Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan mesajında, başta şehit anneleri olmak üzere tüm annelerin gününü kutladığını bildirdi.

Anneler Günü’nün ve anne sözcüğünün bizler için ayrı bir önem taşıdığını belirten Kaplan, şunları kaydetti:  ‘Tarihin her döneminde, Türk toplumlarında anneye gösterilen değer, dünyaya örnek olmuştur. Özellikle Kurtuluş Savaşı yıllarında, cephede kıyasıya mücadele veren evlatlarına elinden gelen desteği gösteren, onlarla birlikte can verip şehit düşen annelerimizin yazdığı tarih de bu anlamlı örneklerin her zaman canlı kalmasında bir etken olmuştur. Yağmur altında, cepheye kağnıyla mermi taşırken, bebeğinin üzerindeki battaniyeyi alarak mermiler ıslanmasın diye örtecek kadar kutsal bir görevi yapan başka bir milletin kadınını göremezsiniz. Öte yandan, (Cennet anaların ayakları altındadır) hadisiyle annelerimiz önemi vurgulanmıştır. Bizler, annelerimizi sadece bir günle hatırlayan değil, her günümüzü onlarla, onların hatıralarıyla yaşayan bir milletin çocuklarıyız. Bizleri en iyi şekilde yetiştirmek, hayata hazırlamak için karşılıksız sevgi veren, beklentisiz emek harcayan annelerimize her gün aynı değeri vermemiz gerektiğini en iyi bilen  toplumlardan biriyiz.’dedi.

Başkan Kaplan, mesajını şu şekilde sürdürdü:  ‘Üzerimizde ödenmez hakları bulunan, sevgi, fedakarlık ve sabırlarını hiçbir maddi değerle ölçemeyeceğimiz annelerimiz her zaman baş tacımızdır. Bizleri dünyaya getiren, büyütüp yetiştiren, sevgiyi, saygıyı öğreten, yaşamın en kutsal vazifesini yerine getiren annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyor, bütün annelere sağlık, huzur ve mutluluklar diliyorum.

Sosyal Medyada paylaş

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp