Star Fm haber Beypazarı

Abdullah Özdemir Seçimi Değerlendirdi…

CHP Beypazarı İlçe Örgütü 2014 yılı yerel seçimlerinin ardından bir basın toplantısı yaparak, durum değerlendirmesinde bulundu

CHP  Beypazarı   İlçe Örgütü  2014 yılı yerel seçimlerinin ardından bir  basın toplantısı yaparak, durum değerlendirmesinde  bulundu. Toplantıya   İlçe Başkanı Ali Uysal, başkan adayı Dr. Abdullah Özdemir, ve  yönetim kurulu üyeleri katıldı.Toplantının açış konuşmasını  yapan  CHP  İlçe  Başkanı   Ali Uysal seçimlerin kazasız belasız geçmesi nedeniyle  katkısı ve desteği olan herkese teşekkür  etti. İlçe Başkanı Ali Uysal sözlerine şöyle devam etti. “Öncelikle seçim süreci boyunca vatandaşlarımıza ulaşmaya çalışan, kazasız ve belasız bir şekilde seçimlerin sonlanması konusunda hassasiyetlerden dolayı tüm adayları ve parti örgütlerini tebrik ediyorum.Bu demokratik yarışın sonunda Belediye Başkanlığına seçilen AKP Adayı Tuncer Kaplan’ı ve tüm meclis üyelerini kutluyorum. Siz değerli basın mensuplarımıza da yaptığımız çalışmaların tarafsız ve doğru habercilik anlayışıyla  vatandaşlarımıza ulaşmasında gösterdiğiniz çabalarınızdan dolayıda teşekkür ediyorum.CHP Beypazarı İlçe Başkanlığı olarak Belediye Başkan Adayımız ve meclis üyesi adaylarımızla birlikte yaptığımız çalışmalarda görev alan tüm adaylarımızı, yönetim kurulu üyelerimizi, emek veren partililerimizi ve özellikle Beypazarı’nda CHP tarihinde en özverili çalışmayı gösteren kadın ve gençlik kollarımızın tüm üyelerine teşekkür ediyorum.Gençlik ve kadın kollarımızın enerjisi, iyi niyet ve içtenlikli çalışması bin seçim zaferine bedel olduğunuda belirtmek isterim. CHP Beypazarı İlçe Örgütü olarak öncelikle Belediye Başkan Adayımızın azimi, meclis üyesi adaylarımız, ilçe yönetimimiz, genciyle, kadınıyla emek veren üyelerimiz canla başla mücadele etmiş köyleri, mahalleleri, meydanları boş bırakmamış ve onurlu halk mücadelesini son dakikaya kadar sürdürmüşlerdir. İlçe Örgütü açısından keşkeleri olmadığını düşündüğüm bir seçim süreci yaşadık.1989 yılındaki yerel seçimlerden bu yana CHP Beypazarı İlçe Örgütü olarak bu seçimde iddialı ve inançlı bir biçimde seçim süreci boyunca çalışmalarımızı sürdürdük.Gerçekten olağanüstü bir çalışma yapıldı.

Hep doğruları söyledik

Yaptığımız bu çalışmalarda halkımızın büyük bir ilgisi, alakası ve teveccühü olduğunu gördük ancak bunun sandığa yansımadığınıda üzülerek belirtmek isterim. Bunu Beypazarı siyasi tarihi muhakkak hafızasına kazıdı. Belki olmadı ama bizler Beypazarı’nda bir tarih yazdık.30 Mart yerel seçimlerde çıkan sonuç halkın iradesi ve saygı duyuyoruz.Hepimiz için iyi olmasını temenni ediyorum. Ancak bu sonucun takipcisi olacağız.Maalesef halkımız verdiği oyun hizmet olarak geri dönüp dönmediğini takip etmiyor.Bizler halkımız adına bu oyun takipçisi olacağız. Önümüzdeki günlerin, ülkemizin her zaman olduğundan daha fazla Cumhuriyet Halk Partisi'ne ihtiyaç duyacağı  günler olacağını belirterek CHP Beypazarı İlçe Başkanı olarak halk kitlelerine arkasına almış, herzamankinden daha örgütlü adım adım sabırla ilerleyen bir CHP İlçe örgütü olarak daha büyük bir azimle çalışacağımızıda söylemek isterim. Daha sonra Dr. Abdullah Özdemir seçimlerin kısa bir değerlendirmesini yaptı. Çok uzun  bir seçim maratonu yaşadıklarını belirten  Dr. Özdemir,  süreç boyunca tüm köyleri ve merkezi  gezdiklerini belirterek, “ Seçim çalışmalarımızı vatandaşlarımız tespit ettikleri eksiklikler doğrultusunda yaptık. Yalana ve dedikodulara sarılmadık. Hep doğruları söyledik”  dedi.  Seçimin galibinin Tuncer Kaplan olduğunu ifade eden Dr. Özdemir,  kendisini  kutlayarak çalışmalarında başarılar diledi. Seçimin bir süreç olduğunu özellikle vurgulayan Dr. Özdemir, vatandaşların beklentilerinin takipçisi olacaklarını  söyledi.

Beypazarı’nda  kalacağım

Seçimlerin ardından  görevine  geri döneceğini  söyleyen Dr. Özdemir, memurluk yaparken de  siyasete karşı duyarlı olduğunu, parti içinde bir görev verilirse de  yapacağını belirtti. Beypazarı’nın sorunlarının çözümü için ve ilçeye hizmet  için çalışmalarını  sürdüreceğini ancak, herhangi bir seçime adaylık gibi bir düşüncesi  olmadığını da  ifade etti.  Kendisi için ortaya atılan  dedikoduların  asılsız olduğunu  ifade  eden Dr. Özdemir,  CHP  ile yola çıktığını,   utanılacak bir şey  yapmadığını, Beypazarı’nda  kalacağını  ve doktorluk görevimi  de sürdüreceğim” dedi. Bekledikleri oyu alamadıklarını ancak, oylarını  yükselttiklerini  ifade eden Dr. Özdemir, “ Alınan  bu sonuçları önümüzdeki günlerde değerlendireceğiz. Üzerimize düşen görevi yaptık. Kimse bize çalışmadı diyemez. Ancak alınan  bu sonuçların bir sorumlusu aranırsa  en başta biz sorumluyuz” diyerek öz eleştiride de bulundu.
 

Halil Keyf / BEYPAZARI HABER GAZETESİ

Sosyal Medyada paylaş

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp